SPOKOJNIE, ODPRĘŻ SIĘ..

 Laseroterapia

 

Cennik

Laseroterapia

 1 minuta na punkt 13,00 zł

Laseroterapia, która wykorzystuje lasery medyczne od około 20 lat, sprowadza się do działania wiązką światła na konkretne miejsce na ciele. Musi się to odbywać tak, aby wchłanianie promieniowania przynosiło pożądany efekt leczniczy. Wiązka lasera oddziałuje na organizm w wieloraki sposób. Dochodzi do pobudzania wydzielania histaminy i serotoniny, a to z kolei wiąże się ze wspieraniem układu odpornościowego i działaniem zapobiegającym bólowi, a także przeciwzapalnym oraz antyalergicznym. Laseroterapia przynosi pozytywy w zakresie mikrokrążenia i przemiany materii (komórki regenerują się, a procesy lecznicze nabierają prędkości).

Laseroterapia jest bardzo zróżnicowana, bo do jej wykonywania używa się wielu odmiennych laserów (diodowych, argonowych, aleksandrytowych, rubinowych, neodymowo – yagowych oraz CO2 – redukujących zmarszczki). Moc i częstotliwość pracy lasera, okres prowadzenia zabiegu i liczba powtórzeń zależy do indywidualnych uwarunkowań (potrzeb danej osoby, jej kondycji zdrowotnej) i jest ustalana indywidualnie z pacjentem.

Laseroterapię można przeprowadzać u osób we wszystkich grupach wiekowych. Oczywiście z wyłączeniem niemowląt i osób w podeszłym wieku. Jeżeli zostanie właściwie wykonana przez specjalistów, nie doprowadzi do powstawania niepożądanych, niebezpiecznych skutków ubocznych. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że przy tego rodzaju zabiegach nie ma kontaktu narzędzia z tkankami. Nie bez znaczenia jest tu oczywiście także precyzja samego zabiegu.

Laseroterapia przydaje się w przypadku wielu schorzeń. Wskazania do jej przeprowadzenia to zmiany naczyniowe, usuwanie pieprzyków innych modyfikacji barwnikowych oraz małych guzków i tatuaży. Sprawdzi się ona także przy fotoodmładzaniu nieablacyjnym. Poza tym laseroterapię wykorzystuje się w leczeniu blizn pooperacyjnych, owrzodzeń, trudno gojących się ran, chorób przeciążeniowych oraz utrwalaniu przeszczepów skóry. Nie jest to jednak katalog zamknięty. Wskazaniami do laseroterapii są bowiem również zapalenia zębodołu, paradontoza, łysienie, złamania, zwinięcia, skręcenia, stłuczenia, stopa cukrzycowa, zespół pozakrzepowy, obrzęk chłonny, uszkodzenia nerwów obwodowych, nerwobóle, przebyty półpasiec oraz zapalenie skóry (w tym trądzik pospolity). To jeszcze nie wszystko. Laseroterapia przydaje się też w likwidowaniu bólów kręgosłupa, zwyrodnień kolan, porażenia nerwu twarzowego, szczękościsku, krwiakach.

Przeciwskazania

Lista wskazań do laseroterapii, jak widać, jest dosyć długa. Jednak równie pokaźna jest lista przeciwwskazań do laseroterapii. Zalicza się do nich choroby nowotworowe (bieżące oraz takie, które zostały wyleczone do pięciu lat wstecz), gruźlicę, ciążę, pojawienie się krwawień z przewodu pokarmowego, młodzieńczą cukrzycę, nadczynność tarczycy, trudne w przebiegu infekcje wirusowe, bakteryjne oraz grzybicze. Przeciwwskazaniami do laseroterapii jest także przyjmowanie leków fotouczulające, posiadanie rozrusznika serca, nieustabilizowana cukrzyca, arytmia serca, stany ostrej niewydolności krążenia, ciężkie zakażenia wirusowe oraz grzybicze, wysoka gorączka, nadwrażliwość na światło, choroby umysłowe, a także choroba niedokrwienna serca.

 

error: Nie kopiuj!!
Skip to content