SPOKOJNIE, ODPRĘŻ SIĘ..
Masaż klasyczny – częściowy
Cennik
Masaż klasyczny
20 minut zabiegu 40,00 zł
Masaż klasyczny ma szereg cennych właściwości, które mają zbawienny wpływ na ciało i samopoczucie człowieka. Jak wygląda masaż klasyczny?
Masaż klasyczny to najpopularniejsza technika masażu. Najczęściej polega na głaskaniu, rozcieraniu, oklepywaniu i ugniataniu. Masaż klasyczny odpręża, relaksuje i rozluźnia mięśnie. Jakie jeszcze właściwości ma masaż klasyczny?
Masaż klasyczny ma wiele dobrych właściwości. Działa:
- przeciwbólowo,
- odżywia tkanki,
- ujędrnia mięśnie, uelastycznia skórę,
- rozluźnia,
- przyspiesza przemianę materii
- poprawia ukrwienie,
- przyspiesza przemianę materii.
Masaż klasyczny – zalety
Masaż klasyczny dobry jest dla osób w każdym wieku. Może dotyczyć całego ciała, ale też poszczególnych jego części. Masaż klasyczny koi nerwy, relaksuje, poprawia samopoczucie, a do tego rozluźnia. W dodatku w połączeniu z muzykoterapią czy aromaterapią może łagodzić napięcie psychiczne, bóle głowy czy bóle stawów i mięśni. Masaż klasyczny może obejmować także kręgosłup – i również jest to zabieg relaksujący.
Masaż klasyczny – działanie łagodzące
Masaż klasyczny kręgosłupa to jeden z najpopularniejszych zabiegów relaksacyjnych. Łagodzi liczne bóle, w tym bóle: pleców, karku, mięśni. Działa także łagodząco na obrzęki, niweluje dolegliwości w przypadku chorób reumatycznych, wspomaga organizm w przypadku słabej wydolności krążeniowej. Masaż klasyczny działa świetnie także na przemęczone osoby. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonywania takiego masażu.
Masaż klasyczny – przeciwwskazania
Masażowi klasycznemu nie powinny poddawać się osoby:
- w ciąży,
- miesiączkujące,
- gorączkujące,
- posiadające żylaki, tętniaki, naczyniaki,
- z zaburzeniami krzepnięcia krwi,
- z nadciśnieniem, miażdżycą,
- chorobą nowotworową,
- po przebytym dopiero co zawale.
- aby masaż klasyczny dał pożądane efekty, należy powtórzyć go w kilku seriach. Najlepsze rezultaty zauważymy po 10 seriach. Najczęściej masaż klasyczny wykonywany jest poprzez głaskanie – w ten sposób masujący wyczuwa napięte mięśnie pod skórą i je rozluźnia.