SPOKOJNIE, ODPRĘŻ SIĘ..

 Masaż – Techniki powięziowe

 

Cennik

Masaż – techniki powięziowe

30 minut zabiegu 50,00 zł, 60 minut zabiegu 90,00 zł

Terapia mięśniowo – powięziowa to forma fizjoterapii stosowana w leczeniu bólu mięśni, stanów zapalnych stawów, urazów, przeciążeń i stanów przewlekłego bólu. Jej niezwykłe efekty pozwalają na leczenie wielu różnych dolegliwości i chorób układu ruchu.

Terapia może być zastosowana zarówno w stanie ostrym, jak i w przewlekłym bólu u pacjentów w każdym wieku. Masaż powięzi opiera się na koncepcji połączenia różnych struktur ciała, powięzi i mięśni w układy zwane taśmami mięśniowymi. Wspomniane tkanki ulegają jednak często przeciążeniom i sklejają się ze sobą, ograniczając ruchomość i prowokując stany zapalne.

Masaż mięśniowo – powięziowy ma na celu rozerwanie złączonych powięzi i mięśni i przywrócenie mobilności oraz elastyczności chorym tkankom.

Masaż powięziowo – mięśniowy – na co pomaga?

Terapia powięziowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w terapii układu ruchu, jednak może być zastosowana w wielu dolegliwościach i chorobach. Możemy do nich zaliczyć:

 • każdy ból i dyskomfort mięśni, stawów czy ich struktur,
 • choroby zwyrodnieniowe, choroby reumatyczne,
 • urazy i przeciążenia stawów,
 • ból kręgosłupa,
 • bóle kończyn niewiadomego pochodzenia,
 • zespoły bólowe (łokieć tenisisty, rwa kulszowa, rwa udowa, zespół cieśni nadgarstka czy zespół zamrożonego barku),
 • migreny,
 • ból i dyskomfort w ciąży i po porodzie,
 • wysiłkowe nietrzymanie moczu i stany bólowe mięśni dna miednicy,
 • sztywność mięśni i przykurcze,
 • obrzęki.

Masaż powięziowy pomaga również w przypadku problemów gastrycznych, bólów narządowych (żołądek, jelito drażliwe, zaparcia).

Masaż powięziowy – jakie są wskazania?

Każdy pacjent kierujący się na rehabilitację z powodu bólu może skorzystać z terapii mięśniowo – powięziowej. Taśmy powięziowe łączą ze sobą różne struktury naszego ciała, dlatego niekiedy ból w danej okolicy może pochodzić z zupełnie innego miejsca. Dla przykładu, ból mięśniowo – powięziowy stawu kolanowego może wynikać z nieprawidłowego ustawienia miednicy i biodra. Taśmy mięśniowo – powięziowe, które łączą ze sobą te stawy, mogą ulec dysbalansowi i wywoływać nieprzyjemne dla pacjenta odczucia. Rozluźnienie mięśniowo – powięziowe przynosi ulgę również osobom ze wskazaniami psychosomatycznymi.

Ból mięśniowo – powięziowy twarzy oraz stawu skroniowo – żuchwowego może sugerować ukrywaną złość oraz nerwowość, zaś zaburzenia mięśni dna miednicy często wiążą się z lękiem oraz stresem u kobiet. Struktury takie jak taśma powierzchowna tylna decydują np. o połączeniu grzbietu ze ścięgnem Achillesa i tym samym tworzą ból powięzi niełatwy do zdiagnozowania przy zwykłym badaniu. Dlatego każda osoba, która odczuwa zmiany bólowe w obrębie swojego układu ruchu (to znaczy mięśni czy stawów), może kierować się na rozluźnienie powięzi oraz techniki powięziowe.

Masaż powięzi – jak działa?

Żeby zrozumieć dokładnie, na czym polega terapia powięziowo – mięśniowa, trzeba poznać koncepcję taśm anatomicznych. Taśmy anatomiczne podtrzymują, regulują i pozwalają na ruch naszego ciała. Składają się z powięzi i mięśni. Te zaś oplatają nasz układ ruchu i – poprzez wzajemnie napięcie – umożliwiają pacjentowi utrzymanie postawy, ruch, chód czy zmianę położenia.

Terapia powięziowo – mięśniowa opiera się na tezie, że między różnymi tkankami tworzą się stany zapalne doprowadzające do sklejania się powięzi i mięśni. Włókna kolagenowe, które łączą te tkanki, powodują zrastania się struktur i ograniczają ruchomość stawów oraz funkcjonalność mięśni.

Terapia powięziowo – mięśniowa umożliwia uwalnianie i rozrywanie zrośniętych mięśni i powięzi. Wpływa także na ponowne nawodnienie i odżywienie tkanek, przez co ciało staje się elastyczne, ukrwione i pełne energii.

Terapia powięziowa – efekty

Taśmy mięśniowo – powięziowe wymagają holistycznego i cierpliwego zrozumienia oraz pracy. Powięź głęboka i powięź powierzchowna ciała mogą dawać bardzo różne obrazy bólowe. Niekiedy samo badanie oraz dokładna ocena stanu zdrowia pacjenta może nakierować na prawidłową przyczynę bólu i już jedna sesja terapeutyczna okazuje się wystarczająca w procesie leczenia.

Najczęściej 2 – 3 spotkania w odpowiednich odstępach czasowych przynoszą pierwszą ulgę w bólu, zaś cała seria zabiegów potrafi skutecznie wyeliminować przyczyny bólu mięśniowo – powięziowego.

error: Nie kopiuj!!
Skip to content